Vali/Belediye Başkan V. Sayın Tuncay SONEL, beraberinde Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Sayın Vedat ÇOLAK, İl Emniyet Müdürü Sayın Doğu ATEŞ, İl Jandarma Komutanı Sayın Albay Sinan ŞEN, Munzur Üni. Rektörü Prof. Dr. Sayın Ubeyde İPEK, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Gürsel EKMEKÇİ ile birlikte  ilçemizi ziyaret etti.
 
Vali/Belediye Başkan V. Sayın Tuncay SONEL  ve beraberindekiler ilk olarak kurum amirleriyle selamlaştıktan sonra Kaymakamlığımızı ziyareti sırasında  Kaymakamımız Sayın   Can Kazım KURUCA, ilçenin genel durumu hakkında bilgiler verdi.
 
Kaymakamlık ziyaretinin ardından, Vali/Belediye Başkan V. Sayın Tuncay SONEL, beraberindeki heyetle birlikte Nazımiye Adliyesini, İlçe Emniyet Amirliğini ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Sayın Valimiz, çalışmalar hakkında ilgililerden bilgi alarak kahraman emniyet mensuplarına başarılar diledi.
 
İlçemiz esnaflarını ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya gelen   Vali/Belediye Başkan V. Tuncay SONEL, vatandaşlarla sohbet ederek sorunlarını dinledi. Sıcak bir atmosferde geçen sohbetin ardından vatandaşlarımız, hizmetlerinden dolayı Valimiz Sayın Tuncay SONEL’e teşekkürlerini ilettiler.
 
Daha sonra İlçemiz Nazımiye Ortaokulunu ziyaret eden Sayın Valimiz, öğrencilerle bir araya gelip derslerine katıldı. Öğrencilerimizin taleplerini dinleyen Sayın Valimiz, çocukları Tunceli’de sinemaya davet etti.
Son olarak Nazımiye İlçe Jandarma Komutanlığını ziyaret eden Valimiz Sayın Tuncay SONEL, Tunceli’de terörle mücadelede üstün başarılar gösteren kahraman personelimizi tebrik ederek muvaffakiyetler diledi.
 
İlçedeki programının ardından beraberindeki heyetle Tunceli`ye hareket eden Vali/Belediye Başkan V. Sayın Tuncay SONEL, İlçe ziyaretlerine devam edeceğini, vatandaşımızın sorun, öneri ve taleplerini yerinde dinleyeceklerini belirterek Kaymakamımız Sayın Can Kazım KURUCA nezdinde yöre halkımıza göstermiş oldukları ilgi ve misafirperverlikten dolayı teşekkür etti.